Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Jak jsem se již zmínil v předchozím příspěvku na webu jsem našel odkaz na www.ocelovymuz.cz a protože „ není frajeřina mít na to ,ale …. „  - připadalo mi zajímavé této silově vytrvalostní soutěže se zúčastnit. Tato soutěž se skládá z těchto 5 různých disciplín

Benchpres s 50kg (1opakování 1bod) nebo 65kg (1-3body) limit na OM ( Ocelový Muž ) – 10 opakování

Shyby na hrazdě ( 1 opakování – 4 body ) limit OM – 10 opak.

Leh-sed za 2 min ( 1 opak. – 1 bod) limit OM – 30 opak.

Běh cca 5km – limit OM tempo 5,5 min/km a body pak nějak přepočítávají

Kolo časovka cca 40km – limit tempo 25km/hod a body se opět přep.

 

Časopisy Muscle&Fitness ležící na stole vedle prezentace závodníků, a pohled na závodníky samotné mi napověděl odkud se převážná většina soutěžících asi rekrutuje J.

Hned při prezenci u mne nastává problém, musím nahlásit váhu se kterou budu bechpresovat, kua jak to mam vědět? co zvednu ? 50kg ale to je jen bod nebo 65kg? nebude to těžké ? udělám jich požadovaných 10 ? naštěstí je blízko lavička s činkou , kdy by snad  mělo být 50kg, zkouším to a celkem to jde , takže zkusím přidat 15 kg a  … a jejda jde to ztuha, 10 bych jich nedal, tak max 6-7, jdu tedy nahlásit 50kg.

 

Bench začíná a další překvapení,  z činky, která dle mých propočtů měla mít 50kg sundávají kotouče ?  kolik tam tedy bylo ? 57,5kg, takže jsem testoval s 72,5kg a znovu mi to v palici začíná šrotovat, nezvednu 65kg  10x ? . Nakonec se rozhoduji, že to tedy zkusím s 65kg,  požadovaných 10 opakování po boji zvládnu . 1 krok k OM

 

Shyby – 10 opakování by snad neměl být problém i bez pohybu nohou, do natažených paží , a hlavičkovat tenisováý míček nad hrazdou. 15 opakování – úkol splněn, ovšem to co jsem viděl při této disciplíně bylo pro mne z oblasti sci-fi,  50 shybu je fakt dost L

 

Lehsedy – moje kritická disciplína, 30 opakování za 2 min se nezdá moc, problém ovšem nastává, když si uvědomím, že je to bez opěry nohou, nohy musí být v pravém úhlu a chodidla se nesmí zvednout z podložky  ( a fakt to hlídají – rampou z plexiskla J ) – ale i toto zvládám v limitu 33 opak.  – ovšem můj obdiv k nejlepším borcům se 120 opakováními neustále roste

 

Běh cca 5,5 km to by měla být brnkačka, jen se nenechat vyhecovat bo ( krásná to předložka )  za hoďku se pojede kolo, čas 22:21 stačí jen na třetí místo v poli startujících , že by nejen steroidy ale i EPO ?

 

Kolo – to bych snad měl taky lehce zvládnout, přiléhavé dresy, aerodynamické přilby, časovkářské kola mi připomnělo dráhové cyklisty v čele s Lutzem Heslichem , i ta muskulatura byla podobná J, ale zpět k mému výkonu, startují jako pátý ( snad mne mnoho z těch šílenců nedojede ) jedou se dva okruhy cca po 20 km, brzo sjedu startující přede mnou a jen čekám kdy budu pokořen já – to se k mému údivu nestane po celou trasu závodu ( nejlepší borci startovali daleko za mnou J ) a to i přesto že půlce jsem dostal křeč do lýtka a až do cíle jsem se ji nezbavil. Computer mi naměřil 41km a čas 1:17:32, ale opět mne nejvíce ze všeho bolel krk !!! au,

při této disciplíně mne zaujal výkon jednoho ze závodníků podotýkám závodníků né závodnic, kterému při jízdě upadlo sedlo, pouze sedlo a on cca 10 km dojel pouze s sedlovkou  !!! ( matka představená říká – jeptišky konec zábavy, nasaďte si sedátka )

 

Celkově jsem skončil hlavně díky běhu a kolu na 14 místě z 22, což vysoko překročilo můj  původní cíl neskončit poslední .-) jinak to byla skvělá akce a zábava završena tombolou, ne které jsem vyhrál triko do posilovny , do kterého se ovšem vlezeme s Mirkem a Erichem a ještě nám bude volné J

 

Sportu zdar

 

A protože není frajeřina mít na to, ale …

 

Alan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ženskému pohledu

(Alf, 6. 8. 2008 7:51)

neštvalo, kolikrát je ráda že vypadnu z domu ... :-) (možná vždycky )
jinak luxování,mytí nádobí, utírání prachu, prání a žehlení to je moje :-) Libu naoplátku nechávám kosit trávu, štípat dříví, sklízet uhlí ... apropo jsem si vzpomněl že předevčírem mi na zahradě spadl strom a ona ho ještě nepořezala :-) že by odveta že jsem včera nevyluxoval ? :-)

Ženskému pohledu

(Henry, 6. 8. 2008 1:47)


Díky za úpřímnost. Taky jsem pár závodu vypustil, ne že by mi to někdo řekl, ale cítil jsem se ženou a nechtěl jsem jí nechat na všechno samou. A říkal jsem si, jestli nejsem moc měkký. A podle tohoto názoru cítím, že jsem udělal dobře. Ale nic na tom nemění fakt, že je Alan borec.... Smekám! A zřejmě má chápavou manželku, která jej podporuje a fandí mu.

ženskému pohledu

(mužský pohled, 5. 8. 2008 17:35)

Také mne nebaví starat se o domácnost.
O.čj.

ženský pohled

(Alfovi, 5. 8. 2008 16:06)

neznám tvoji ženu, ale mě by to jedno nebylo. asi by mě štvalo, že mám manžela furt někde v čudu :) a já se musim starat o domácnost :))))

dominice

(Alf, 5. 8. 2008 7:55)

já myslím že hlavně Libě (moje squaw) je to jedno :-) jak už to u ženských, když se stanou squaq bývá nebo se pletu a bývá to i jinak ? :-) :-)
jinak to byla fakt good zábava, prostě pohoda, džez, klídek ....

nechápu...:)

(Dominika, 4. 8. 2008 14:07)

Ty jo, Alane gratuluji k výkonům. Tvá manželka na Tebe musí být hrdá, jak to všechno zvládáš, náročná práce, časově náročné koníčky a k tomu 3 malí kluci...fakt fuška :)