Jdi na obsah Jdi na menu

ZÁVODY V PLNÉM PROUDU ...

21. 4. 2019

... tak už se to rozjelo a naši se docela tuží. V první řadě musím uznat a pochválit návrat na tratě Ericha Neugebauera, který běžel v Pardubicích po osmi letech svůj letošní první 1/2 maraton a běžel skvěle v čase kolem 1.35,50. Na Pardubice se těší vždy i bráchové Danek a Pavel Osičkové. Danek zaběhl slušných 1.43 hod a brácha, který je ve fázi hubnutí běžel jen desítku, ale držme mu palce, aby našel tu správnou motivaci a opět chytl šmak a formu.

Soustředění opustil předčasně, aby slavně zvítězil v Boleticích na dvacítce Rosťa 64., který zvítězil ve své kategorii a celkově doběhl na pátém místě v čase 1:18,10 hod. Gratulace. Své si odběhla na Důlňáku ve Vratimově i Ivana Zbořilová, která skončila na druhém místě v čase 32:01 min. Takže po soustředění opět ve formě. Na mistrovství veteránů v 1/2 maratonu se vydal do Olomouce jeden náš zástupce Karel Kravčík a v solidním čase 1:34,50 obsadil výborné druhé místo v kat. nad 60 let. Lepší časy poznamenalo docela teplé počasí a množství zatáček na trati. Ale jinak pěkný komorní závod, kde nejsou stovky běžců nebo belhající se rádoby sportovci, kteří bez přípravy se vydají na pro ně nevšední zážitek.

Velikonoční neděle ovšem patří havířovské dvanáctiminutovce, kde si i ti méně zdatní mohou ověřit svou kondici. Ze Sakovců se na trati mezi 51 účastníky předvedli. Super výkon podal Petr Chovanec s jeho 3320 m, což mu vyneslo 8. místo. Dalo by se říci jen osmé místo, ale mladí vlčáci to včera pěkně rozpálili a tak vítězný Waloszek aby zvítězil musel odběhnout 3776 m a vytvořil tak nový traťový rekord.Překvapivě se objevil Alan Franek a výkon 3075 m mu stačil na 17. místo a porazil svoje syny, kteří s ním zabojovali velmi příkladně. Lukáš v posledních dvou minutách tempo neudržel a zaběhl 2875 m a obsadil 25. místo. Ovšem tátovi slíbil, že na podzim mu to určitě oplatí. Takže další výzva na obzoru.Destiletý Vojta bjoval statečně a zaběhl úctyhodných 2625 m a byl mezi dětmi na 6. místě. Otec byl viditelně spokojený. Po operaci kolene se na startu objevil i Martin Bilous a koleno vydrželo i po 2600 m a už se rýsuje trenink na nějaký triatlon. Veterán Jirka Kruliš měl za svůj cíl dát 2100 m, ale nějakým nedopatřením zaběhl 2400 m což ho příjemně překvapilo. Z té hezčí naší sestavy byly na startu dvě bojovnice. Za atlety Jakl Karviná běžící Nelly Michopulu si výkonem v novém osobním rekordu 2875 m zajistitla druhé místo za skvělou Coufalovou, která také v ženské kategorii vytvořila nový traťák výkonem 3190 m. Pochvalu zaslouží i Irena Chovancová, která si pěkným výkonem 2425 m vytvořila o 5 m nový osobní rekord. Takže velká spokojenost u všech zúčastněných. Více najdete v naší fotogalerii, kde je vidět s jakou vervou do tohoto klání všichni šli.Veselé velikonoce všem přeje mčj