Jdi na obsah Jdi na menu

VYDAŘENÝ SVÁTEK 8. KVĚTEN 2014 ...

9. 5. 2014

... svátek dne vítězství jsem se skupinou našich běžců zahájil již tradičně na startu závodu v Hrabyni.Mile jsem byl překvapen účastí tolika našich běžců.Trať se vrátila na bezpečnější variantu, ale obdivuji všechny účastníky, protože ty kopce jsou opravdu na morálku.Člověk si na trati moc neodpočine.Pořád nahoru nebo prudce dolů.Z našich opět perfektně 64 Rosťa.První místo v kat. a vůbec nemusel v druhé polovině odrážet nějaký náznak útoku na jeho pozici.No je ve formě TOP.Dalším úspěchem byla bedna Ivy, která se letos pořádně zabydlela na stupních vítězů.Její druhé místo bylo i dílem synků, kteří jí doprovázeli.Jirka Vašina byl po těžkém horském maratónu a tak neběžel na krev, ale s Kájou, který umí držet a stupńovat tempo vedli Ivu postupně startovním polem až na druhé místo mezi ženami.Kdyby byla i kat. nad 70 let byl by na bedně i Nikos, ale bedna byla jen pro mladší kategorie.Tak si aspoń zavzpomínal, že když se konal první ročník byl u toho a slavně zvítězil a to mu už nikdo neveme.Překvapil Vlastík, který si přišel zaběhat a běžel tak nenápadně, že jsem ho několikrát propásl na místech kde jsem fotil.Karin, která se po nemoci vrací si závod užívala a celý ho odmávala všem okolo stojícím a v pohodě s úsměvem dorazila do cíle na stadionu.Věrku doprovázel Heňa s Markem na kolech.Když se zraní jeden, tak marodí i druhý.No holt bráchové.Věrka za to na stadionu ukázala srdce bojovnice a svým 100 m dlouhým sprintem ukázala, jak se dá zrychlit po tak náročném běhu v kopcích.Vše je zaznamenáno i na našem rajčeti a tak se nebudu dále rozepisovat.Po Hrabyni jsme jeli povzbudit Petra Walu, který pořádal a běžel svůj další maratón a měl ho jako narazeninový dárek po svých 42 narozeninách od kterých právě včera uplynulo 195 dnů.Zajímavé je, že jsme to načasovali tak, že jsme ho potkali na 30 km, kde si s námi plácnul a mydlil to dál vstříc cíli.Naše putování pokračovalo dále do Karviné, kde jsme měli připravenou prý již pátou v pořadí akci se smažením vaječiny.Dorazil velký počet členů a rodinných příslušníků.Tentokrát bylo viditelné množství dětí, že snad budu dělat i 1.6. den dětí na zahradě.Opravdu jsme se pořádně rozmnožili.Výbornou dvoukolovou vaječinu připravil šefkuchař Jirka se svým týmem pomocnic a s chlebem od Komendra chutnala náramně.Alan se zhostil jako ředitel soutěží taky na jedničku.Mně nejvíce zaujala soutěž v přeskoku švihadlem, kde jsem opravdu byl překvapen jak to soutěžícím šlo.Vítězné družstvo naskákalo 500 přeskoků za 3 :58 min a druzí prohráli o pouhých 20 vteřin.Fakt dobří.Soupeření se zavázanýma očima bylo rizikové, ale akční.Soustředění prokázali nad luštěním hlavolamu všichni přítomní.A nakonec ani neví kdo byl vítěz a kdo poražený.Myslím, že dnes vyhráli všichni co tam byli.mčj