Jdi na obsah Jdi na menu
 


LAVINA UDÁLOSTÍ ...

9. 9. 2014

... po okurkové sezóně se utrhla lavina událostí, ve které se valím a nestačím reagovat.Nevím čím začít, protože je problém která má mít přednost. Tak začnu sobotním 1/2 maratónem, který byl již tradičně odstartován v Hrabové, kde vládlo tradiční dusné a teplé počasí, jakoby se léto vrátilo s plnou silou.Kolabovali nejen běžci, ale i rozhodčí. Z našich se účastnili Iva Zbořilová, která absolutně byla druhá a v kat. zvítězila a odvezla si sebou krásný pohár. A to bylo z předních míst asi vše.Uvařila se Karin, které vedro vůbec nesedlo, nehovoře o Romanovi Topiarzovi, který byl dokonce nucen ve třetím kole závod opustit, aby si to nezprotivil. Horko bylo i Věrce Krejzlové, kterou doprovázel po zranění se vracející Heňa Krejzl. Zlomená klíční kost se snad už zhojila a už zase může běhat naplno a honit podzimní formu. Poslední z našich zástupců byl Jarda Kondel, který běžel opatrně a docela si závodu užíval a neuvařil se.Osobáky se nekonaly a tak se o to pokusíme příště na jiném závodě.

Další dramatická událost se konala na závodě pro odvážné a otrlé.Z naší stáje se odvážil na 90 km dlouhou trať vyrazit Danek Osička a manželé Kubitovi, kteří takové adrenalinové závody doslova milují.Všichni splnili limit a dorazili ve zdraví do cíle ve Frenštátě pod Radhoštěm.Doufám, že na naše stránky pošlou pár fotek nebo i reportáž.Danek má určitě o čem psát ...

Na závody a dovolenou se vydal i náš maratónec Richard Helcel s přítelkyní v obytném automobilu a na závodě v Itálii se umístil na druhém místě v běhu do vrchu, který se konal pro neslyšící a poslal i krásné fotografie, které se mi doufám podaří dostat na naše rajče.Jeho forma je příslibem i pro ostravský maratón, který se chystá běžet v tomto měsíci.

Tak a něco ze společnosti.V posledním prázdninovém víkendu se nám oženil Radim Kravčík a tak má vystaráno a v současné době zařizuje domácnost a děkuje za přání od kolegů běžců a běžkyň, kteří ho překvapili po ranním sobotním tréniku při snídani na zahradě.

Poslední horkou novinkou je, že se nám do chomoutu řítí i Radek Uher s Miškou Waloszkovou, která po operacích vazů nejen začíná s poklusáváním, ale v sobotu 13.9. vejdou společně ve stav manželský ve fryštátském kostele v pravé poledne.Tak kdo má chuť může tuto událost sledovat v uvedenou hodinu i v živém vysílání. Poslali mi i na maila oznámení a tak se ho pokusím dodat i na naše rajče.

Tak snad jsem na něco ještě nezapomněl a popsal vše co se u nás děje pro všechny, kteří sledují naše stránky. A novomanželům přeji šťastnou cestu životem.  mčj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Máš naprostou...

(Rosťa B., 14. 9. 2014 0:52)

...pravdu Mirku ;-)

blázinci

(al.bal, 11. 9. 2014 16:08)

Ještě že máme v naší republice spoustu takových hobiku(naivnich bláznů co si hrnou do takových závodu a na trati trpí a jsou rádi když to dají za 15 hodin)kteří dělají křoví těm třem nejlepším. A samozřejmě tučné zaplatí startovné které jde z velké části do kapsy pořadatelům pod záštitou nějakého horolezce. Ani nevím jak se jmenuje přej vylezl nějakou horu. A ostatní kteří dorazili do cíle v daném limitu na pokraji vyčerpání a zdravotních problémů budou po zbytek života žít byl jsem tam. V očích kamarádů kteří v životě nebyli na žádné túře jsou hrdinové a na dálku jim píšou spoustu vzkazů jací jsou dobří. V mých očích jsou obyčejní hazarderi, amatéři a hledači extrému kteří neznají své možnosti. Nechtěl jsem se nikoho dotknout pouze píší svůj názor na adrenalinové nadšence a extrémní závody tohoto charakteru. Ps,.odsuzují názor spoustu běžců a sportovců účast v závodech pouze pro čárku. Když závodim snažím se vždy vyhrát a nechat tam srdce. Pak mám z toho dobrý pocit a když nejsem dokonale připraveny nezávidím.

Re: blázinci

(david. gondek, 11. 9. 2014 19:13)

Neberte jim možnost zúčastnit a stanout na trati s těma nejlepšími. Další věc je samotný fakt že spoustu adrenalinových lovců, jak jim říkám já, jde do závodu úplně z jiných důvodů než vyhrát. Dokončit závod, pochlubit se kamarádům, sáhnout si na dno a nebo být součástí něčeho velkého. Co se týče startovného a pořadatelské kampaně, tak se mi zdá, že cena odpovídá závodnímu cirkusu kolem toho. Samozřejmě reklama kolem toho musí být. Kup si hůlky slamon, boty a kvalitní bundu a lépe se ti poběží. Musím se tomu smát. Žádné boty a žádna výbava z vás neudělá Mistra. Pouze vůle a tvrdá práce zaručí výsledky. A proč brát těm nadšencům amatérům iluze až sportují,hýbou se je to lepší než sedět doma. Nevím kdo jsem a proc jste napsal tenhle článek. Předpokládám ze jste nějaký vrcholový sportovec nebo bývalí. Ale v jedné věci vám dám za pravdu někteří opravdu nemají soudnost a z nějakého minima přípravy se postavy na start takového závodu. Předpokládám ze jste reagoval na článek o beskydské sedmičce.

Re: Re: blázinci

(k.jornet, 11. 9. 2014 20:12)

No sakra to je nářez. Právě jsem zhlédl výsledky beskydské sedmičky 2014 kategorie sport. Ještě že u nás nemáme žádné opravdové horské vytrvalce. Nedovedu si představit že by naši šampioni v horském maratonu navštívili nějaké zahraniční závody. Asi ne vy dobře kde mají své místo u nás mohou oslnit stovky hobiku a desítky průměrných běžců. To je jako se vším u nás české běžecká špička závodí na domácí půdě aby mohli něco vydělat. V zahraničí by posli hladem. U nás není žádná běžecká špička která by běhala stabilně 5km pod 14minut a 10km pod 29minut. Jak je to možné že tyto čási běhali naší běžci v padesátých letech. A co se.týče výkonu beskydská sedmička 2014 na hobiky to stačí. Opravdové výkony nad kterým rozum stojí španělské Pyreneje od Atlantiku ke středozemní moři vzdálenost 850km za 8dnu a 3 hodiny. Běh na Kilimandžáro 53km převýšení 5802m za 7hodin a 14minut.

Re: Re: Re: blázinci

(mčj, 12. 9. 2014 16:18)

už nškolik let sleduji vývoj těchto pochodů a srovnávám sedumdesátá léta, kdy se chodilo hodně po horách a pořádaly se dlouhé pochody a blázni je běhali.Byli to jen stovky lidí.Dnes působením reklamy a tlakem společnosti na výkon se účastní jednotlivých akcí tisíce pochodníků a běžců.Kondice a fyzička je u větší poloviny žalostná, když každý třetí nedojde.Ale stejně mi vrtá hlavou co je tam žene, když většina skoro vůbec neudělá žádnou přípravu.Hlava mi to nebere, asi to půjdu zkusit i v mém kmetském věku. mčj

Re: Re: Re: Re: blázinci

(Jan.Pokorný , 12. 9. 2014 18:55)

Ano máte pravdu výkony dnešních běžců kteří si říkají top běžci jsou žalostne. A podmínky k tréninku mají oproti dřívějším běžců skvělé. A víte proč všechno je v hlavě když vyhrál Zátopek soupeřil hlavně s bílými běžci a tudíž neměl v hlavě,že tito běžci jsou lépe geneticky vybavení než on myslím tím blok černých běžců. A když emil chtěl vyhrát proste jenom tvrdě trénoval tak jak to šlo. Nebyl žádný talent jak o sobě mluvil a behani moc nemusel a za každou cenu se mu na škole snažil vyhýbat. Ale prostě makal a nepřemýšlel nad hovadinami, tedy tím že borci proti kterým nastupuje mají lepší podmínky k tréninku a nebo jsou lépe geneticky vybavení. Můžete namítat ze Zátopek byl fenomén ve své době a.v dnešní době u nás jeho časy na 5km a 10km z naší špičky nebehaji a běhat nebudou. Ale po odchodu Zátopka přišli další skvělí běžci Chudomil, Stanislav Petr, Vladimír Sýkora, Uvízl, David, Tesaček a další. Jistě nedosahovali umístění jako Zátopek ale s evropskou a světovou špičkou drželi krok a bojovali rovně. Naše běžecká.špička tak drží krok na úrovni českých poháru a republikových závodu. Ach snad se konečně někdy dočkáme vzestupu vytrvalců a staneme se světovou nebo evropskou velmocí běžců a uvádíme se tam kde bylo naše místo.

reakce 2

(Daniel Osička , 11. 9. 2014 22:37)

Jinak kdo chce sportovat, tak sportuje na takové úrovni a v takovém množství, jak mu to vyhovuje. Kazdy si kraci svou životní cestou a ma své životní hodnoty a priority jinak nastavené. Vezmu si absolvovaní B7 jako příklad. Hazarder bude ten, kdo půjde toto absolvovat najednou od gauce a bez bezneho dostatečného pohybu. Clovek aby byl zdráv, mel by vykonat za den 10000 kroku. Nepohyblivy člověk by hazardoval, jelikož organismus nedovede dostatecne zasobovat cele tělo energetickymi zdroji a jeho pohaneci pumpa nedovede zasobovat dostatevnym množstvím krve. Ale trenovany organismus tohle dovede. Na závody takového rázu se postaví asi jen trenovani jedinci. Samozřejmě roste riziko zraneni (např. kotnik, koleno, zlomenina apod.). Ale tohle hrozí i běhu, fotbale, hazene, kazdem sportu. Ale i v beznem živote při uklouznuti, spadnuti, proste při kazde cinnosti. Dnes hazarduji se životem všichni. Jen se podívejte cim se stravujeme, co dychame, kolik lidi dnes kouri, bere drogy, chlastá jak prokopnuta. V práci je pod permanentnim stresem. Samozřejmě respektuji názor každého jednotlivce, ale clovek ma život zit, ne prezivat. Kazdy máme své hodnoty, názory, myšlenky, cíle, bezecke casy (lepší, Horší). Ale nikdo nejsme lepším člověkem diky tomuto. Dobry clovek si myslím se hodnoti jeho charakterem. Ale bohužel společnost je dnes materialisticky zaměřena a honí ekonomiku a zapomíná zit. A když chce někdo zit, tak je moderní se mu smát, sepsut ho, kritizovat. Proc? Pro jeho hodnoty, potřeby, chtice a zábavu? Raději budu spatne běhat, spatne sportovat, všude budu poslední, ale udrzim si své hodnoty a potřeby. Ale vždy vyjadrim svůj názor naplno, nebudu se schovávat za své výkony a názory. Nestydim se vyjádřit to, co chci sdělit. Omlouvam se, pokud jsem napsal něco spatne. A jeste chci podotknout, ze hobici BK SAKu jste bezvadni lide, třebaže nejste mistři republiky. Dělejte to dále tak, jak delate. Je mi cti, byt občas součásti Vasi komunity.b

Amatérské závoděni - reakce 1

(Daniel Osička , 11. 9. 2014 22:07)

Rad bych reagoval na par zdejších reakci. V první rade bych rad podotknul, ze dnesni společnost spěje k totalni pohybové inaktivite. A to je statisticky zjisteny neblahý fakt. Lidské tělo je geneticky predurceno k takovému množství pohybu, ze by tomu ani nekteri lide nevěřili, ze by toliko aktivity byli schopni. Ale limity jsou v tom, jak to tělo rozvijeme. Většina naši premodernizovane společnosti kdyby měla pravidelne jen chodit do práce, nebo do vzdáleného obchodu, tak by nadavala, ze toho není schopna, jelikož by jim to sdělila jejich hlava. Ale postupem casu a vykonávají této pohybové aktivity by jim to prošlo zcela přirozené. A prave z takových a mnoho podobných důvodu se jim zda nejaka déle trvající pohybova činnost jako neskutečná a pro ne nemozna. Vse je to o výchově, potažmo o výchově spolecnosti. Kdyby jste za dob našich babiček a dedecku řekli, ze pobezite 42 kilometru, tak by Vam oni řekli, však to Ja nachodila za dva dny do školy, v horším pripade za jeden den. Jinak co se týče tucneho startovneho určitých akci, tak jsem názoru, ze populisticke akce typu Pražských maratonu a maratonu poradany PIM ( teď se asi jmenují jinak), je jen tahanim peněz z lidi, jelikož za minimálně 700 korun startovního dostanete medaili v cili, jednu vodu, dva jablka, banán a oplatek a čokoládu. Zbytek pokrývá startovné Kenanu a odměnu poradatele. Ale takovým zavodem B7 urcite neni a pokud pořadatel a jeho organizavni výbor z toho něco ma, tak ze sponzorskych peněz a to jestli. Samotná organizace něco stoji a i poplatky za povoleni. Dále zadarmo asi nebude ani vypraveni dvou speciálních vlaku, tričko, které kazdy obdrží, pripadne cipy a podobne potřebné věci pro poradatele. A jen si spocitejte, kolik toho clovek sporada při 24 hodinové cinnosti. Většina lidi dochází kolem tohoto casu. Ja osobně snedl bananu, melounu, jablek, oplatku, dve polivky, salamu, napoju, musli a dalších potravin ba obcerstvovacich stanicich za celou dobu minimálně za 500 korun. A je mi jedno, zda to šlo z mého startovneho, nebo z případných sponzorskych daru. Ja své peníze dostal zpět. Ale kdo chce psa bit, hůl si vždy najde.