Koběřický půlmaraton 2016

23. 10. 2016

Za krásného počasí se konal již 20. ročník Koběřického půlmaratonu.

Na start, který je již v 9:00 se postavilo celkem 91 běžců, z toho 8 z BK SAK
Trať je 5 kolová, a celkem vlnitá. Občerstvovačka v prostoru cíle nabízela jak vodu tak i čaj, takže o závodníky bylo výborně postaráno. Občané Koběřic byli tentokráte uvědomnělí, a tak se nám i dobře dýchalo.

Celkovým vítězem se stal Matvyichuk Oleksander z JM Demolex Bardejov ve výborném čase 01:09:42 a postaral se tak o traťový rekord. Druhý byl Hurtík Roman z AK Asics Kroměříž za 01:10:49 a třetí Starodubcev Viktor z JM Demolex Bardejov za 01:14:33.

Mezi ženami celkově zvítězila Esentierová Adéla z Baláž Extreme Team Ostrava za 01:33:22, druhá byla Návratová Šádková Tereza z MK Seitl Ostrava za 01:34:53 a třetí Zbořilová Ivana z BK SAK Karviná za 01:36:30.

Naši běžci se ve svých kategoriích neztratili a byli vidět jak na trati tak ma stupních vítězů, z čehož může mít Mirek radost.

Krejzlová Věra v kat.G - 5.místo v čase 02:09:14

Přes drobné problémy při vyhlašování se tento závod vyvedl a všichni mohli být spokojeni. V galerii jen pár fotek z vyhlášení víc fotek najdete na webu pořadatele.

Ale toto nebyl jediný závod který se tento víkend konal :

Iva Zbořilová v sobotu běžela 5km charitatívní Běh pro Elišku a s časem 20:13 byla na 2.místě.

Tereza Navrátilová v neděli běžela ve Frýdku Štandl Kros, kdy ve svém závodě dorostenek doběhla na 3.místě v čase 11:40