Jdi na obsah Jdi na menu

BESKYDSKÝ DUATLON

28. 8. 2007

V sobotu 25.8.07 jsem se zúčastnil 25. ročníku beskydského duatlonu.

Distance 7km, 28km kolo a závěrečný běh 3 km. Vystartoval jsem mírmým tempem a nenechal se rozhodit tím, že se mí dva kolegové Zdeněk Opatrný a Jakub Weinman rychlým tempem vzdalují, závod je dlouhý. Na čtvrtém kilometru jsem nejprve doběhl Jakuba a o 300 m dále Zdenka, k mému překvapení spolu se Stefanem Wegrzykem a Romanem Slowioczkem, kteří mi vždy na závodech ubíhali a ujížděli o parník. A ještě více jsem byl překvapen že jsem tu skupinku tahal a Stefan odpadl, čas na sedm 7 km i s depem na přezutí jsme měli 26:07. Hned po startu kola Roman řekl že tak rychle nepojede  a zůstali jsme se Zdenkem a ten do toho bušil, pouze jsem visel zuby nehty a chytal jeho nástupy, pár lidi jsme ještě předjeli a pár posbírali, poprvé jsem odstřídal až na otočce. Čas cyklistiky 47:00. V závěrečném běhu na 3 km mi Zdeněk lehce utekl a já skončil celkově na 7.místě ( v kategorii do 39 let 6) v čase 1:26:13. Zlepšení oproti lonsku bezmála 4 min.

Spokojenost s časem i umístěním ( poprvé a zřejmě nadlouho naposled jsem porazil veterány Romana Slowioczka a Vlada Martynka), nicméně závod jako test na Bonatrans triatlon mi moc nevyšel neboť jsem zjistil, že vyhrát sázku o pětset se Zdeňkem, kdo z nás bude na triatlonu lepší, bude opravdu těžké,neřkuli nemožné, ale nevzdám to !