Jdi na obsah Jdi na menu
 


21.ročník Hrouzovky

10. 11. 2007

Když jsme ráno vyjížděli z Karviné na 21. ročník Hrouzovky sledovali jsme počasí, které pro motoristy připravilo jeden ze svých testů v umění číst povrch vozovky. Do Krnova jsme se vcelku v pohodě prodrali přes několik nehod vesměs neukázněných řidičů.

V Krnově nás uvítalo na listopad výborné počasí a závod byl odstartován za slunečného počasí.Naše kvarteto ve složení já, Kája, Kazek a oslavenec Mário(má dnes 34 let) vyběhlo s cílem získat a udržet pozice v MBP. Ne vše vyšlo jak jsme si přáli. Okolnosti chtěly fandit orlu Sašovi a v celku v pohodě po 5 km Káju odpojil a už si šel  svůj závod.Kája asi ještě nestrávil únavu  po Hornické desítce.Tam běžel na krev a ono ta únava přece jen neodezněla.Co má říkat Mara Škapa, který byl  zničený už na třetím kilometru.Tomu tento závod nevyšel vůbec. Překvapil Kazek, který rozběhl závod tak, že jsme ho s Máriem doběhli až na čtvrtém  kilometru.Čas 1:03... je super. Tím taky asi dost poskočí v MBP dopředu.Je vidět, že sílu a vytrvalost má, takže zapracujeme na tempu a na jaře trochu přidáme na rychlosti a bude to zajímavé. Pro Kazka je důležité, že dnes přeskočil Petra Karkošku. Na Štěpána si to znovu rozdají.

Mário začal volněji, ale s rozumem a pěkně postupoval ve startovním poli, až skončil na 6. místě v kat. "A". Běžel zase jeden ze svých hvězdných běhů.Může být i s časem 1:00,35 spokojen a v klidu vesele oslavit narozeniny.

Já jsem to jistil ze zadních pozic a pozoroval z uctivé vzdálenosti co se děje přede mnou. Trochu mě obtěžoval Roman Slowioczek, kterého jsem musel dvakrát odrážet, ale jinak jsem si pohlídal třetí místo, protože na víc nebylo sil.Mária jsem doběhl na 8 km v nejtěžším stoupání. Povzbudil jsem ho, trochu potáhl a pak už jsem ho hnal před sebou až do cíle.

Takže v MBP Saša jede a asi už brzy bude na prvním místě, i když je tam stále se lepšící Roman Baláž, který dnes na první  opět něco stáhne.Uvidíme v prosinci.

Podezřele se lepší i Paparazzi, který naši výtečnou fotografku p. Swaczynovou zaujal svým aerodynamickým tvarem. Budeme ho muset více kontrolovat, když už má tolik letních sídel a silnou rodinu.Uvidíme co je na fotodokumentaci za zajímavosti a co nám běžcům bylo utajeno.

Tak pánové a teď tři týdny můžeme lenošit a začneme až v prosinci. Škola však jede dál. V neděli a ve čtvrtek můžete přijít pokecat a poběhat. Těším se na soupeře v nové sezóně.

Ahoj v zimě Mirek 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

halí belí

(Saša N., 26. 11. 2007 14:31)

Tak ještě šéfe č.j dohlédni, aby taky něco přibral Karel. Myslíš, že hodlám na Štěpána vypustit duši? A ještě by to chtělo nakazit něčím Baláže, to by byly pěkné svátky!!!

zimní spánek

(mirek, 23. 11. 2007 10:21)

pánové musíme se probudit a začít utíkat, právě hlásili na Impulsu, že poslanci začali porcovat medvěda a chtějí ho předhodit naší konkurenci.Takže v sobotu v 9 hod sraz v lázních a lehce začínáme, aby na Štěpána na nás taky něco zbylo.Ti co si chtějí ještě schrupnout mají povoleno přijít v neděli v 10 hod k sauně.Tak hlavně pomalu se protáhneme a uvidíme.Úkol měsíce lehce, volně a neonemocnět angínou, chřipkou nebo jinou kapavkou.Těším se na vás po měsíčním lenošení.Přibral jsem jenom tři kg.

Rosťovi, Sašovi

(Ondra, 21. 11. 2007 11:24)

Pánové, zřejmě jste nepostřehli, že venku se poněkud ochladilo, že nastala zima,která bude asi letos tužší než loni. A v zimě i taková šelma jako je medvěd se uchyluje k zimnímu spánku a odpočinku.Takový mědvěd zimu přežije z nastřádaných tukových zásob. No a takový medvěd, když se na jaře probudí, je celkem dobře odpočinutý a přiměřeně hladový, slupne takového vychrtlého, bledého, unaveného, přetrénovaného, přezávoděného "chrta" z Ostravy nebo z Kopřivnice jako lesní malinu. Zdraví Ondra.K

o nás dvou už

(Saša N., 21. 11. 2007 9:31)

Alice si šplhla, co říkáš Rosťo? A Mario, cholera jasna, to jest naš člověk. Vidím, že Karviňáci nespí ale šijou na nás nějakou boudu. Naštěstí naše FBI nebo BIS či KGB a STB taky nespí.

jojojoj

(Mario, 21. 11. 2007 8:30)

jest to tak ta krfiština jest treba napravit,ale ešte som stoho nevkrvacel sakruš lud'a milí.A jsem tutaj opět já joj sodoma omora stoho. To jest ponašimu hm.

Reakce na vás dva

(Alice, 20. 11. 2007 17:49)

Zdravím celosvětovou ( vlastně celo-moravskoslezskou) konkurenci našich NEJčernějších jezdeckých hvězd! Asi se za kluky pustím do psaní, byť teď spíme (vlastně ODPOČÍVÁME všichni...někteří, tedy třeba já, si léčí nedoléčené...)ALE: Škola určitě fungovat bude, o tom nepochybujte:))Nedoufejte, že byste neměli konkurenci v záloze "černých"?!A stejně tak si nemyslete, že nečteme...ČTEME a to denně nejen své stránky, ale zahlížíme i ke konkurenci - no nic moc,mohlo by to být i lepšíííííííííííí
P.S.:I když nejsem typická úča,natož češtiny, SRANDA může a musí být. Ale té karvinštině byste se ve VLASTNÍM zájmu neměli bránit ( Mário zatím bojuje s nedostatečnou za neúčast na základním kurzu), neboť nevím, nevím... na kvalitně obsazených závodech budete mít třeba smůlu - a NEDOMLUVÍTE se:(((((((((((((!!!!!!
a P.P.S.: Ještě lepší než Mirkova vepřová kolena jsou vepřové řízky, těm by neodolala určitě ani vaše Lenkačlenka!Přec ji nebude nacpávat pořád nějakým těstem z Ottovy pizzy:))))))))????

Ahoj Rosťo

(Saša N., 20. 11. 2007 8:08)

Asi si z jejich stránek uděláme soukromou diskusi. Oni to stejně ani nečtou. Od té doby, co přestala psát Alice už tu stejně není žádná sranda( pardon, asi to není spisovné slovo), nebo se můžeme od Maria učit karvinštinu. A kluci ať se klidně cpou, aspoň budeme mít o Štěpánu lehčí pozici. No to češť.

Ahoj Sašo N.,

(Rosťa B., 19. 11. 2007 17:59)

zdá se, že Černí jezci zazimovali. Je tu mrtvo, ticho. Už tu přestanu chodit. To jsou fakt zbytečné clicky. Chudák moje myš. Kdoví zda jim ještě funguje ta běžecká škola. Mirek tlačí někde vepřová kolena a je pry už tlusty jak byk. Mario ten pry chodi do kurzu Českýho jazyka...

petrovi

(mirek, 12. 11. 2007 9:20)

Kazek byl rád,že jsi jinde.Už je zase před tebou a má formu,takže na štěpánský běh budeš muset být ve 100% formě.Možná jsi měli obavy z mafioza paparazziho, který pátrá po tom kdo ho vyfotil na Rhodosu

Štandl kros

(Petr, 11. 11. 2007 14:55)

Dobře se to čte,asi pěkný závod až mě mrzí,že jsem tam nebyl. Já jsem zviditelnil prapor BK SAKu ve F-M na Štandlově krosu.. Rozhodnutí pro tento běh byla délka tratě,blízkost F-M a odpolední basket zápas. Samotný závod se konal v rodinné pohodové atmosféře, trať už tak pohodová nebyla-běžela se 4 kola(1kolo=1,5Km) z poloviny podmáčená a pokrytá bahnem. První dva běžci předemnou zvolili ideální obuv-kopačky. Účast ve srovnání s Hornickou 10 trošku menší...
Mariovi dodatečně přeji vše nejlepší k narozeninám,hlavně vyrovnanou psychiku.!

lingvistický příběh

(Alf, 11. 11. 2007 8:32)

na ZŠ jsme měli spolužáka romského původu, který napsal celý diktát jedním slovem. Tovarišč učitělnica jej upozornila, že by v příštím diktátu mohl oddělovat slova. Načež v dalším diktátu Štefan dělal mezery přesně po pěti písmenech :-) Usměv na rtech se změní v neskutečný obdiv momentě, kdy si člověk vyzkouší psát takovým způsobem, zcela nemožné ... :-)

Díky za

(Rosťa B., 10. 11. 2007 23:53)

špičkové fotografie. Váš PAPARAZZI krasomil přelíbezný :-)

kurz karvinštiny

(mirek, 10. 11. 2007 23:20)

O zimní pauze půjde Mário do doučování k Alici na Karvinštinu.Jinak buďte rádi, že alespoň odděluje slova.Normálně píše jako SMS vše dohromady.Ale chodí i do angličtiny a to si teprve počtete.Jinak jsou i fotečky z Hrouzovky opět povedené tedy děkujeme paní SWACZYNOVÉ za výbornou práci.

lingvistická vložka

(Ondra, 10. 11. 2007 19:50)

Sveřepý šakaly zavyle vily na býlí měsýc. No mislým, že to s námy není tak špatné.
Ondra K.

čau kluci

(Saša.N, 10. 11. 2007 18:51)

Dík za pěkný závod, i když se to možná nezdá, tak jednoduché to zas nebylo. Dobrých 10 km jsem Karla cítil za zády takže jsem nemohl ani vteřinku zvolnit. Snad jen ten závěr už byl v poklidu. Jinak v té pauze co teď chystáte dejte Mariovi kurz mateřštiny neboť ten češtin nebýt jeho kobyla hlavně v oblasti y,i.

Smekám klobouk

(Rosťa B., 10. 11. 2007 18:16)

Mario před tvým dnešním výkonem :-)

mám vás

(Mario, 10. 11. 2007 18:04)

Tak a já mám úkol splněn porazil jsem,už Mirka,tak si tě škrkát mistře,ještě je tady jeden,ale snad i ho si odškrutnu..... letos.

supr běh

(Mario, 10. 11. 2007 17:45)

Tak jsem byl před startem zvědaví,jaký mě čeká závod,na kterém jsem ještě nebyl a byl jsem velice převapen,jak krásný ale náročný běh to je.Běželo se mi velice dobře i když byli momentky hodně těžký,ale příští rok opět na tu krásnou a náročnou tratˇ.